"Enter"a basıp içeriğe geçin

10 Aksiyon K-Drama Önerisi

paylaş

Aksiyon tutkunları için şimdiye kadar izlediğim en iyi 10 aksiyon K-drama önerisi listem hazır.Hemen başlıyorum.

Duel: Bir polis memurunun hasta olan kızı kaçırılır.Kahramanımız fidye operasyonu sırasında yakalanan kişiye tıpa tıp benzeyen başka birini görür ama ne bunu kanıtlayabilir nede yakaladığı kişi geçmişini hatırlamaktadır.Bu noktadan sonra polis memuru kızını bulmak adına büyük bir maceraya atılır.Daha önce de yazmıştım son yıllarda izlediğim en iyi aksiyon k-dramasıydı.

Tunnel: Bir seri katil davasını çözmeye çalışan polis memuru Park Kwang Ho bir tünele girer ve kendini birden bire 20 yıl sonrasında bulur son ana kadar heyecan ve soru işaretleri ile dolu olan bir dizi izlerken kafanız karışacak ama keyif alacaksınız.


14 Days : Bir televizyon programı sırasında yapımcının kızı kaçırılır ve bir hafta sonra da kız ölü bulunur. Annesi kendisini sorumlu tutar. İntihar etmek için kızının bulunduğu yere gider ama bir şekilde kendini 14 gün öncesinde bulur ve umutsuzca geleceği değiştirmek için uğraşır. Lee Bo Young başrol de oyunculuklar dizinin kurgusu çok güzeldi.

Save Me : Borç batağında ve oğullarının psikolojik rahatsızlığı olan bir aile başka bir şehre taşınır. Orada bir tarikatın ağına düşerler.Okulda kızlarının abisi için yardım isteğine 4 lü arkadaş grubunda sadece biri cevap verir ama yeterli olmaz oğulları intihar eder.Bu olay yüzünden 4 kişilik yakın arkadaş grubu da dağılır ve 3 yıl sonra şehrin valisinin oğlu olan Han Sang Hwan’dan yine aynı kız tarikattan kurtulmak için yardım ister ve olaylar gelişir.2017 yapımı bu dizinin en çok sonunu sevdim.İzleyince hak vereceksiniz.

Who Are You: Listede ki en eski iki diziden biri bir polis memuru bir operasyon sonunda 6 yıl boyunca bitkisel hayata girer uyandığında ise o günü hatırlamamaktadır üstüne bir de kimsenin inanmayacağı şeyler görmeye başlar. Deli yaftası yememek için bunu herkesten saklar ve kayıp eşya bürosunda göreve başlar.Gerilim dozu olayların kurgusu oyunculuklar ve finali ile mutlaka izlenmesi gereken bir k-drama.

 3 Days: Babasının bir trafik kazası sonucu değil bir cinayet nedeniyle öldürüldüğünü anlayan G.Kore Başkanının yakın korumasını olan ajan ve bu gerçek sonucu ortaya çıkan karanlık geçmiş, başkanı korumak uğruna canını veren diğer ajanlar,hainler,terör, kirli hesaplaşmalar derken heyecan ve  temponun hiç düşmediği çok sağlam bir aksiyon dizisi.


Hello Monster: Hafızasında boşluklar olan bir suç analistinin Koreye dönüş yapması cinayet büroda çalışan bir grup polise yardım etmesi ile olaylar gelişir. Seo In Guk ve Park Bo Gum un oynadığı karşılıklı sahneler ve  Park Bo Gum’un hikayesinin derinliği dışında çok da sevemediğim ama ostlarını hala dinlediğim bir aksiyon dizisi.

The Village: Achiara’s Secret: Kanada’da büyük annesi ile yaşayan kızımızın büyük annesi ölür ve evde Achiara adlı kasabadan gelen bir zarfın içinde ailesinin yaptığı kazaya ilişkin bir gazete küpürü bulur. İngilizce öğretmeni olarak o kasabaya gider.Öğretmenliğinin ilk gününde okul gezisi sırasında bir ceset bulur ve hikayemiz başlar.

Defendant: Karısına ve kızına aşık bir savcı  birden bire karısı ve kızını öldürmekten kendini hapiste bulur ve olaylar gelişir.Savcımız Ji Soo karakterine can veren kişi Ji Sung sırf bu yüzden bile izlemelisiniz

 Two Weeks : Bu aksiyon k-drama ise ansızın 8 yaşında kanser hastası bir kızı olduğunu öğrenen sicili pek de temiz olayan kahramanımızın hikayesi.Kahramanımız test yaptırır ve kızına uygun donör olduğunu öğrenir. Aynı gün bir cinayetin ortasında kalınca nakil için verilen 2 haftalık sürede hem polisten hemde peşindeki mafyadan kaçmak zorunda kalışının öyküsü.

Benim en sevdiğim 10 aksiyon k-drama listem bunlardan oluşuyor peki yaz sizin en sevdiğiniz aksiyon k-dramalar hangileri?

 

Scroll Up