"Enter"a basıp içeriğe geçin

2017 Yılı En İyi 10 Yaoi Manga

paylaş

2017 yılı en iyi 10 yaoi manga ile en sevdiğim manga türlerinden olan yaoi türünde bu yıl okuduğum ve sizlerinde okumasını istediğim yaoi mangalar da sıra. Diğer manga türlerinde de 2017 yılı en iyi 10 yazısı gelecek diyerek yazıma başlamadan önce kısa bir açıklama yapmam lazım. Manga okuyanlar bilir. Bazen bir manganın bir yıl içinde bir ya da iki bölümü ya yayınlanır ya yayınlanmaz bu nedenle bu sıralamada 2017 yılında en az 2 bölümü yayınlanmış (çevrilmiş) mangalardan olacak.

1.Kami Sama Iutoori : Hinata ailesi öldükten sonra Midori ile yaşamaya başlar.Bir gün Midori’nin gölgesi olmadığını fark eder ve sonrasında olaylar gelişir. Mangaka efsane yaoi mangalardan Katekyo’nun da yaratıcısı eğer okumadıysanız onuda okumanızı kesinlikle öneririm.

2.When Shin Needs Cheese : Dünya da spes denilen bir tür var kahramanımız cheese de bir spes kimsesiz ve onu evine alan shin ile birlikte yaşıyor. Shin’in bir takım sorunları var ve cheese ona yardımcı olmak istiyor. Hikayemiz bu oldukça güzel bir webtoon.

yaoi manga

 

3.Caste Heaven: Bir okul acımasız bir oyun ve kral olan Azumi’nin hedef haline gelmesi sonrası yaşananları okuyoruz. Farklı çiftler ve garip fanteziler mevcut malum mangaka Ogawa Chise ayrıntılar burada

4.Warehouse: Bdsm ve psikolojik öğeler içeren bu webtoonda uke bir yere hapsediliyor ve hatırlayamadığı bir adam ve onun intikamının hedefi oluyor.Oldukça merak uyandıran bu hikaye halen çözüme ulaşmış değil ve çevirisi devam ediyor.

5.Tadaima Okaeri:
Daha önce de bahsetmiştim Omegaverse evreninde geçen hikayede şeker bir çiftimiz ve onların tür farkı nedeniyle ön yargıların gölgesinde bebekleri ile kurdukları şeker bir dünyaları var. Bu hikayede cinsellik yok denecek kadar az.

6.Okane Ga Nai: Bu manga size daha önce bahsettiklerimden Ayase ve Kanou’nun yaşadıklarını okuyoruz.

7.Kuroneko Kareshi No Afurekata: Aynı zamanda Leopar olan film yıldızı ile kara kedi bir adamın hikayesi şuan 5. sezonu çevrilmekte benim çok sevdiğim mangalardan

8.Koi Suru Boukun: Homofobik Tatsumi ile Morinaga’nın hikayesi devam ediyor bu yıl çevrilen bölümlerinde Tatsumi başka ev arkadaşı bulurken Morinaga iş için başka bir şehire gidecek.

 

9.Moritat : Bu webtoon da bu yıl oldukça dikkatimi çeken ve size daha önce de bahsettiğim bir webtoon ve bu yıl okurken keyif aldığım bölümlerini takip ettiğim bir seri oldu

10. Omairi Desu Yo: Bu manga da iki çok güzel budist rahip olan erkek kardeş ve onlara aşkını ilan eden karakterlerin öyküsü halen devam ediyor

Benim bu 2017 yılı en iyi 10 yaoi manga sıralamam bu şekilde oluştu.Peki ya siz hangi mangaları beğendiniz?

Scroll Up