"Enter"a basıp içeriğe geçin

5 Romantik Komedi Anime Önerisi

paylaş

5 romantik komedi anime önerisi ne dersiniz?

1: School Days oldukça romantik saplantılı tutkulu Türk tipi bir aşk üçgenine sahip. Esas kızımız Katsura ona aşık olan İtou Makoto (Bu karakterin bana Kerim Cevher’i hatırlattığını söylemeliyim) İlk başta birlikte olsunlar diye yardım eden Sekai üçünün de zaafları, yanlışları,  takıntılı aşkları, karanlık yanları ve özellikle etkileyici finali ile eğer bu türü seviyorsanız kesinlikle izlemelisiniz.


2: Zero No Tsukaima Önereceğin bir diğer anime.Bu animenin konusunu; paralel bir dünya bir büyücülük okulu ve adı sıfır Louise’e çıkmış beceriksiz yeteneksiz çok şirin bir kızın Louise’in ders sırasında kendisine hizmet etmesi için yanlışlıkla kendi dünyasına getirdiği japon higara’nın öyküsü olarak niteleyebiliriz. Çok eğleneceğinizi düşünüyorum çünkü Louise oldukça komik bir karakter. Üstelik büyücülük okulunun diğer öğrencileri de oldukça eğlenceli.

3: İtazura Na Kiss Muhtemelen izlediğiniz bir anime olsa da öneriler listesine yinede ekledim.Esas oğlan bir Türk olsaydı direk öküz diye niteleyebileceğimiz türün bayrak taşıyanı, hatta kutuplardaki ısı derecesiyle aynı ısı derecesine sahip olan İrie. O na kör kütük aşık cefakar kızımız Kotoko’nun hikayesi Asyayı bir dönem kasıp kavurmuş bu hikayenin pek çok ülke dizisini çekmiştir.Bu dizilerden biri de tahmin ettiğiniz üzere  Playful Kiss K-Draması ama ben animesine en yakın ve en güzel uyarlanmış hali olarak Itazura na Kiss  Love in Tokyo adlı  J-Dramasını öneririm tabi animesinden sonra.

4: Kotoura-san Aslında tanıdık öğeler içeren fantastik bir hikaye. Liseye yeni transfer olan Kotoura Haruka, adlı esas kızımız sıradan  bir lise öğrenci gibi gözükse de zihin okuyabilme gücüne sahiptir. Bu yüzden sürekli insanların iki yüzlülüğüyle karşılaşır.Bu sinir bozucu güç onu umutsuzluk ve yalnızlığa itmiştir.Ancak yeni transfer olduğu okulda  Manabe Yoshihisa ile karşılaşır ve her şey değişir. Manabe Yoshihisa birazcık sapık, azıcık deli kafası başka türlü çalışan  (kurduğu fantazileri göreceksiniz) ama özünde iyi, herkesi olduğu gibi kabul eden, samimi bir lise öğrencisidir. Manabe en sevdiğim en komik karakterlerden biridir ve onu benim kadar seveceğinizi düşünüyorum. İşte bu iki farklı karakterin öyküsünü anlatan oldukça komik okul soslu romantik komedi.

 

5: Kaichou wa Maid-sama Bu anime de çocukluk travmasına sahip bu yüzden erkeklere güvenmeyen hatta nefret eden kızımız Misaki’nin öyküsü. Misaki insan ilişkilerinde derslerinde sosyal etkinliklerde hemen her konuda başarılıdır. Bu yüzden okulunda öğrenci konseyi başkanı bile olur. Okulu geçmiş de bir erkek lisesi olduğundan kız öğrenci sayısı çok azdır ve Misaki’nin tek amacı bu sayıyı arttırmaktır. Usui ise  zeki,zengin, yakışıklı ,karizmatik okulun popüler çocuğudur. Hem kızlar hem erkekler tarafından hayranlık duyulur.Derken bir gün Erkek düşmanı Misaki‘nin erkeklere hizmet eden bir Cafe de çalıştığını Usui öğrenir ve olaylar gelişir.

Scroll Up