"Enter"a basıp içeriğe geçin

Aşık Olmuşsun

paylaş

Aşık olmuşsun…

33 bölüm. Dile kolay. Tam 33 bölüm yüzümüzde Hazan’ın o son sahnede ki bakışı oldu yüzümüzde.

Tam 33 bölüm.. Sabırla, inatla bekledik. Geliyor gelmekte olan dediler, bir olta attılar, bol Yağ&Haz’lı fragman verdiler ve biz her seferinde o oltaya geldik. Ve her seferinde yüksek voltaja kapılmış gibi kalktık ekran karşısından.

İşin aslı bu sefer de acaba bir ters köşe olurmu, bu sefer de ağzımızda o acı tadı bırakırlar mı diyerek oturdum ekran karşısına.. Ve o ne Allah’ım sana geliyorum.. Faziletimin aslan gibi tespitlerini yalanlayamayan bir Hazan gördü bu gözler..

Ufak bir es verelimde.. Yağız’ın o kesilmiş eli bir türlü bırakamaması ve Hazan’dan çok canının yanması ne güzeldi değimli.. (bir milyon kalp emojisi)

Sarhoş olması. O ceketi bir türlü çıkartamaması. Yüzünden hiç gitmeyen o sal gitsin olan oldu gülümsemesi.. Canımmmmm dedirtti. Hazan sen bi gitsene ya.. Diyerek Hazan’ı her kovaladığın da Hazan ın bir türlü gidememesi.. Ahh ahh çok güzeldi dün akşam ki bölüm umarım haftaya balyozla kafamıza vurmazlar yine.

33 bölümde ne kadar kızdıysak Hazan’a akşamda o kadar empati ile bazen gülümseyip bazen üzülerek en son sahnede halay moduna gelerek izledik Hazan’ı. Kuzum nasıl da kıskandı. Nasıl içi içini yedi acaba kim o kız diye. Her on saniyede bir lafı inatla o kıza getirmesi. Ateşli saatler falan diye söylenmesi..

Eve yatmaya gidiyorum diyen ama evden çıkmayan Sinan’ı merak etmemesi. Hırsından delirmemesi bile aslında gönlünün kimde olduğunu gösterdi.

Sinan tamda kendisinden beklenileni yaptı.. Babası parasını kesmeseydi ve dikkatini elde edemediğine bu kadar yöneltmeseydi bundan çok zaman önce zaten yapacak olduğunu yaptı. Bu bölüm anladık ki Sinan Nil’in yanında huzur buluyor. Olmak istediği bulunmak istediği dinginleşmek istediği yer orası. Bir insan kaçıp kaçıp kimin yanına gidiyorsa kalbi de orada atıyordur.

Bu çocuk satın alma mevzusu çok büyütüldü. Birincisi Sinan neden bu kadar çok bağırıyor. Yahu baban psiko bir kadının elinden bir çocuğu kurtarmış hayatını yeniden şekillendirmiş ve sana sürekli arkanı toplayan bir ağabey vermiş senin derdin ne. Kadından çocuğu almanın tek yolu para vermekmiş. Parayı verene değil parayı alana, çocuğu alana değil satana tepki göstermek gerekmiyor mu?… Bende böyle bir durumda kalsam bende çocuğunu satan bir kadınla görüşsün istemezdim evladım.. Ne oluyor yani.. Büyüdü de büyüdü ama o cephe boş. Hem konu boş hem de oyuncu. Sinan sürekli dinlemeden bağıran bir adam

Yani bu adam senin bütün çocukça şımarıklıklarına rağmen her seferinde sana kol kanat germiş sen kerime gibi bir şizofren karşısında bu adamı nasıl bu kadar ezersin.

Ece,,,Ece…gram akıllanmayan salaklıkta sürekli level atlayan beyinsiz Ece. Bu Yasin de ne var arkadaşlar. Bu kadar neyini paylaşamadınız. Bu kadar efsane ne var bu adamda iki lafı bir araya getiremez, sevdiği kadına sahip çıkamaz. Saçma sapan bir adam. Ece sen ne çabuk unuttun işittiğin hakaretleri. Beyin travması mı yaşadın ne oldu.

Yani bu bölüm ve bu grup çok sıkıyor artık beni. Hazım Egemen koysun kapının önüne ve gerçekten bitsin artık bu ızdırap. Daha liseyi bitirememiş bir kız Hazım la ilerletemiyorlar. Yasin ile olması zaten imkânsız. Lütfen daha çok eziyet etmeyin bize artık.

Yasemin’in o korkusu evlere şenlikti ve bu haftanın en keyifli sahnelerinden birisiydi.

Ama esas bomba çiftimdeydi. Milim milim ilerleseler de ne kadar güzellerdi

Hazan’ı zor günler bekliyor. Sinan ayrılmak isteyecek. Kendi yaptıkları hasıraltında kalacağı için Hazan vicdan yapacaktır muhtemelen. Malum Sinan her zaman zeytinyağı olduğu için mağdur ezik haksızlığa ve ihanete uğramış adamı iyi oynayacaktır. Diyecekler ki o abisi için her şeyden vazgeçti ..Ama abisi.

Zayıf hafızalar için tekrarlayalım

Yağız Sinan a Hazan a karşı bir şey hissedip hissetmediğini sorduğunda hayır dedi.

Hazan’ı sadece elde etme hatta iddiayı kazanma dürtüsü ile kullandı.

Elde edemedikçe hırs yaptı ve bu sürecide gece klüplerinde başka hatunların yataklarında atlattı.

Hazan la birlikte olmaya başladıkları andan itibaren önce Ece meselesinde itip kaktı.

Sonra kimseye sormadan şirkete Nil i ortak aldı

Sonra yine abisinin adına karar verip Kerime’yi başlarına daha da bela etti.

Bu ağır drama sığınıp sürekli depresif moda ona buna babasına hakaretler yağdırdı

Yine bu durumu bahane edip akşamlarını Nil ile geçirmeye başladı..

 

Ve fragmanda görüyoruz ki ayrılmak istiyor. Soğukluktan sıkılmış. Sen hiç acımadan Ece’nin bütün olanları Yasemin’e söylediğini haykırırken kızın yüzüne bitmişti. İlişkiniz de işte şirket için sürüncemede kaldı. Sonra da Hazan Kerime olayı nedeni ile bırakamadı seni

Ve benim romantik prensim. Güzel gözlü hassas çocuğum. Sınanmalara doyulamayan aile kardeşlik ilişkilerin sınanacak yeniden. Görünen o ki Hazan bir yanda sen diğer yanda kavrulacaksın. Olsun sonu mutlu bitsin de biz izleriz sizi keyifle.

Bu haftalık bu kadar. Birisi akıl etse de şu Kerime hapse girse artık. Olan oldu zaman aşımı olay neyse Hazım a dava açılamaz. Selin yaptıklarını ödese ve akıl hastanesine gitse.

Yasemin in sürünme faslına geçsek artık. Ve lütfen ama lütfen Yağız o manyak kadının çocuğu olmasa. O çocuk Gökhan olsa…

Özlem Sarıçam

Fazilet Hanım ve kızları dizisine dair  çok daha fazlasını burada bulabilirsiniz.

Scroll Up