"Enter"a basıp içeriğe geçin

En Sevdiğim 5 Yaoi Manga Çifti

paylaş

Yaoi manga nedir? Neler izlemeniz gerekir? yazılarından sonra en sevdiğim yaoi çiftlerine sıra geldi.Hep söylediğim gibi eğer yaoi dünyasına adım attıysanız ve artık kendinizi bir fujoshi olarak tanımlıyorsanız.İster istemez çiftler arasında bir  kıyaslama yapmaya başladınız demektir.Benim çizimlerini konusunu ve karakterlerin derinliğini sevdiğim ne zaman sıkılsam dönüp okuduğum en güzel çiftler ilk 5 sıralamam ise hemen aşağıda;

1: Junjou Romantica serisinden Junjou Egoist yani Nowaki Kusama (seme) ve Hiroki Kamijou (uke) nin hikayesi. Egoist Hiroki’dir.Üniversite de çalışır Usagi’nin çocukluk arkadaşı ve Usagi’ye aşık.Ona korkak kuşkucu karakteri yüzünden açılmamış. Bir gün Nowaki ile karşılaşır. Nowaki ona aşık olur ve aralarında yetişme denk olma takıntılarıyla büyüyen bir aşk yaşanır. Nowaki yaoi manga aleminin en naif,en iyi niyetli en tapılası seme karakteridir. Hiroki için ise konuşmama hakkımı kullanıyorum.

2:Love Stage :  Sena İzumi ailesi TV sektörünün merkezindedir. Annesi oyuncu babası yapımcı abisi rockstar olan İzumi çocukluğunda mecburen (kız rolünde) reklam filminde oynamıştır. İzumi’nin o günkü rol arkadaşı olan İchijou Ryouma da ünlü bir oyuncu olur ama İzumi oyunculuktan nefret eder. Hayali mangaka olmaktır ama kader İzumi’yi yeniden kız rolünde Ryouma’nın karşısına çıkarır.İkisinin de gay olmamasına rağmen aşka düşmeleri kendileriyle mücadeleleri derken bu ikili farkettirmeden en sevdiğim çiftler kategorisine girdi.Uke ve semeyi eşit derece sevdiğim az sayıdaki mangadan biri ve bu çifti mutlaka izlemelisiniz.


3.Kamı Sama No Iutoorı : Japon mitolojisinde yatagarasu adı verilen bir tanrı ile insanın ilişkisi.Tanrı Midori ile onun bir tanrı olduğundan habersiz sıradan bir öğrenci olan Hinata’nın hikayesi çok sevimliler her ikisi de Özellikle Midori ile Hinata’nın ilk karşılaşmaları çok güzel.

4.Katekyo: Sakar,masum,kırılgan sevimlilik abidesi Rintarou ile onun  bir süre özel öğretmenliğini yapan Kaede’nin hikayesi dönüp dönüp okuduğum çiftlerden kontrol delisi seme, tatlı uke ve iç dünyaları derken onların aşkının büyüsüne kapılmamak elde değil.

5:Sekaiichi Hatsukoi: Onodera Ritsu editördür.Üstelik yayın evi sahibi zengin bir ailenin de tek varisidir ama dedikodular yüzünden sıfırdan başlamak için başka bir yayın evinde çalışmaya başlar.Orada ise şefi Takano Masamune olur ne var ki şefi Ritsu’nun ilk aşkıdır ve aralarında hatırlamak hatırlamamak,kabullenmek kabullenmemek,aşık olmak ve olmamak şeklinde ilerleyen gelgitlerle dolu bir aşk yaşanır. Ritsu’dan her ne kadar hoşlanmasam da Takano hatırına bu çiftte de ilk 5 listemde yer verdim.

Scroll Up