"Enter"a basıp içeriğe geçin

Geldi Gelmekte Olan

paylaş

Geldi Gelmekte olan…
Biraz geç kalmış bir Fazilet Hanım yazısı olabilir ama akşamdan beri 3 videoyu döndürüp döndürüp tekrar izliyorum.. İlk kez biz Fazilet Hanım bölümünde kahkaha attım. Hazan’ın kıskançlıkları istemsizce verdiği tepkiler o kadar güzel işlenmiş duygu geçişleri o kadar güzel aktarılmıştı ki çok eğlendim. Gözümü ekrandan alamadım.

Paşamızın ilk kez yüzünün güldüğünü gördük. O muzip haliyle yaramaz bir çocuk gibi kapıyı açmamakta ısrar etmesi öyle güzeldi ki.

Mesajlarla doluydu bu bölüm. Fazilet’in Sinan’a kızıma göz kulak ol gözünün önünden ayırma minvalli konuşmalarına sinir oldum. Ne demek ya. Bir erkeğe emanet edilmeden kafası çalışmayan ayakları üzerinde duramayan varlıklar mıyız?

Bir takım kitle ve Hazan tarafından gereğinden fazla anlam yüklenen bir bandana vardı ,artık yok ;)… Öyle bir bandana ki hakkında tag açıldı Hazan bandanayı geri ver diye. Ve o bandana bizzat Sinan tarafından çöpe atıldı ve yorgan gitti kavga bitti umarım..

Önce kapı önü didişmelerini izledik. Gerçekten çok keyif aldığım sahnelerdi. Bu hafta Yağız çok konuşmadı anlatmadı bu nedenle onun bu durumdan ne hissettiğini anlayamadık. Ama Farah ile Hazan’ı dengede tutmaya çalıştı pekte becerebildiği söylenemez Söylediğim gibi dizi 3 videodanibaretti çünkü diğer bölümleri izlemeye pekte tahammülüm kalmadı. İlk videomuz tabiî ki Yağız’ın Hazan’ı odaya hapsedip Fazilet! e basılmaları..!!ile sonuçlanan bölüm.

Fazilet korkuyor. Kerime yüzünden evladına bir zarar geleceğinden korkuyor. Bu nedenle Sinan’a bile razı oldu ama bakalım ilerleyen bölümler neler getirecek.

Sonra beni benden alan bölüm yemek sahnesiydi.. Burada Sinan şahsiyetinin küçümser eda ile Hazan’ın sorduğu aşık olduğunu nasıl anladın sorusuna: soruya gel diye dudak bükmesi dikkatimizden kaçmadı tabii ama zaten şahsın öküzlüklerine alıştığımız için kendisini çokta dikkate almadık. O Nil ile mesajlaşmaya devam ederken Hazan duyguları gel yüzleşiyordu ki bu sahneler de bunlar nasıl iki arada bir derede aşık oldular’ın cevabıydı..

Tabii tam yemek sahnesinin sonunda zavallı Hazan’ın Yağız öpen Farah’ı görmesi üzerine tatlı tabağını düşürmesi var ki ama kızım ne yaptın. Bu çocuk senin o sünepe Sinan la öpüşmene şahit odluda şu tepkilerin hiçbirini göstermedi.. Küçük bir irade meselesi ama kızımız pekte irade sahibi değil şükürler olsun …

Ve beni benden alan son kısımda akşam bir an önce bitsin diye uğraşan Hazan’ın çabalarına Farah’ın film izleseydik önerisi gelince ‘’Yok artık ‘’ diye patlaması.. İstemsizce kahkaha attım.. Yani Farah Yağız’ı almışsın birde öpmüşsün.. Şimdi birde film izleyeceksin yanına oturup benden söylemesi bu Hazan seni parçalar kızım. Zaten kendisini zor tutuyor.. Bence sen uzuvlarını Paşamızdan uzak tut ve yavaş yavaş geldiğin yere geri dön..

Unutmadan tabağı düşürünce ona bir şey olacak diye endişelenen Yağız’ı kendinden uzak tutma çabası vardı ki.. Artık Yağız yanına gelirse ondan hiç kopamayacağını mı düşündü nendir bilinmez..

Yasemin o kadar tepki çekmişti ki nihayet biraz geri plana alındı. Ama dizide bir mantıksız Selin fırtınası esiyor. Yahu bu kadın Ece’yi öldürmeye çalıştı. Bu ispatlanabilir bir şey. Hamileyim dedi kendisini merdivenden attı. Hala bu ruh hastasını hastaneye kapatacaklarına birde şantajlarına boyun eğiyorlar. Anlaşılır gibi değil.. Diyelim ki bebeğin Yasin den olduğunu ilan etti herkese olan yine ona olacak ve burnundan konuşan Yasin’i kaybedecek oyuncaksız kalacak. Burası ne yazık ki çok mantıktan uzak ilerliyor. Hazım bey iyi baba olacağım diye bu şımarık kız çocuğuna her istediğini vermeye devam ederse içinden çıkılamaz bir hale gelecek durum ve ben artık oynayamayan bir Selin izlemekten sıkıldım.Nil güzel geldi. Zaten aylar öncesinden olayın böyle patlak vereceği belliydi. arah cephesi çok anlaşılır gibi değil. Şu an Hazan2ın duygularından da oldukça emin ama bunu nasıl kullanacak orası muamma. Hep söylüyorum dizde m2 başına düşen kötü karakter o kadar fazla ve dayanılmaz boyutda ki lütfen Farah karanlık tarafa geçmesin.

Bu Gökhan yazık ya hayatı n boyunca biraz ilgi gösterdiği bütün kadınlar tarafından itilip kakılacak mı?

Sevda karakteri ilk geldiğinde renkli sevimli ve enteresan bir tipti. Bu kızı enden sürekli çemkiren boş beleş bir hale getirdiler ki..

Bu hafta yüzümüz biraz güldü ama önümüzde ki hafta gerim gerim gerileceğiz anlaşıldı.

Sinan beyimizden hesap soruyor o senin sevdiğin kız değimli bulsana diye. Yahu Fazo Sinan ne zaman zor durumlarda Hazan’ın yanında durdu?? Bu Sinan’ın karakterine ters bir kere o eller havaya tipi gitsin . Bizim Paşamız gider aslanlar gibi kurtarır Hazan’ını.. Şu Kerime’den de kurtulsak artık.. Yukarıdaki videolardan yüzünüz güldüyse şuraya fragmanı iliştireyim de bütün bir hafta bunun üzerine konuşuruz nasıl olsa…

Özlem Sarıçam

Fazilet Hanım ve Kızalarına dair çok daha fazlası için burayı tıklamayı unutmayın

Scroll Up