"Enter"a basıp içeriğe geçin

Haziran Hazan

paylaş

Haziran, hazan, Yağız Egemen… Sevgili Özlem Yağız hakkında o kadar güzel şeyler yazmış ki Yılmaz Odabaşı’nın çok sevdiğim dizeleri ile sözü ona bırakıyorum.

Biz bu kentlerde,
Bu ömürlerin gecelerinde çürüsek bile,
şimdi eski dağlarda vakur bir şafak yırtılmaktadır
Ve dışarıda üşüyen bir haziran;
kalbimde yılların tufanından artık bir hazan.

Kalbimde hazan
Ve şairdir elbet
Sözcüklere rus ruleti oynatıp yazan

…………

 

Hava soğuk ve buz gibi gri… Hem de grinin en koyusundan füme mi deniyordu ona..işte ondan bir kasvet bir kasvet..

Bu kadar kasveti ne dağıtır tabii ki aşk dağıtır.. Eh aşk yoksa bizde aşk üzerine konuşur yazarız..

Nedense birkaç gündür bir Yağız Egemen üzerine yazma isteği depreşti ki.. Kendi kendime ya bırak ergenmisin sen dedikçe pörtlüyor bir yerlerden..

‘’Ya diyor yaz işte yaz bak sana da iyi gelecek.. ‘’Ah benim bu içimin hiç büyümeyen olgunlaşmayan gençlik telaşeleri.

Kış güneşi gibi aşklar demiştik bir yazımızda.. Ve yorum yapmıştım bende aşk dediğin kış güneşi gibi yalancı baharlar gibi olmamalı.. Şöyle temmuz sıcağı gibi kasıp kavururken aynı zamanda bir ilk bahar meltemi gibi sarıp sarmalamalı diye.(kurban olurum ben kendime,canım kendim;)) onlar ne güzel betimlemelerdir öyle) Evet sevgili okur amatör yazarınız birazcık balataları yakmış olabilir..

Neden mi?? Bu Yağız Egemen gibi insanlar(başka bir betimleme yok ayrıntıya girersek taş..ilah.. falan diye uzatmaktan korkuyorum) neden bizim değil de hep Hazan Çamkıran gibi kadir kıymet değer bilmez insanların karşısına çıkar.. Yani nerede bu evrenin adaleti..

Adama bakıyorsun…. Adam yakışıklı.. Aksini iddia eden taş olup çarpılır benden söylemesi..

Adam klas

Adam kültürlü..vefalı,sevecen, ve adam aşık..sayın seyirciler adam sevmeyi biliyor..Yani kibar ve sevecen.. Ben diyor her derdinle sarıp sarmalarım seni.

Ben seni benim olmasan da severim. Hem öyle güzel severim ki işte yaşını başını almış hatunların bile aklını başından alırım sevdamla diyor..

Yani bakıyorsun bakıyorsun,bu kadar mükemmellik olamaz bir defo bulayım diyorsun olmuyor sayın seyirciler.. Üvey annesine olan bütün gıcıklığına rağmen bu suçu o işlememiştir diyerek adalet arayışında o kızdığı insanın yanında oluyor.. Boş ver ne hali varsa görsün demiyor bazıları gibi.!! Biz ayrı saflarda da olsak aynı yöne bakabiliriz diyor.

fazilet hanım ve kızları

O kadar iyi tanıyor ki karşısındakini O’nun kendisine bile itiraf edemediği gizli hayallerinin tercümanı oluyor,kariyerini destekliyor. Düştüğünde kaldırıyor, yorulduğunda koluna giriyor ağladığında omuz oluyor.

Bu kadarı biz ölümlülere haksızlık değil mi sayın seyirciler. Bu kadar mükemmellik bir bünyeye fazla değil mi..

Ne yapsın bu zavallı yurdum kadını. İtip kakmayı,kapris yapıp yol kesmeyi,engel olup ömür törpüsü olmayı aşk belleyen hemcinsleri arasından böyle bir karakter çıkmış izlemesin mi..?

İzleyip kahırlanmasın mı? Kahırlanıp benim neden yok diye tepinmesin mi? TV ye bakıp bakıp iç geçirmesin mi?

Of off bu yazı hani kasveti dağıtacaktı. Bak hayatın gerçekleri tokat gibi çarptı yüzümüze. Her geçen gün Fazilet Hanım Ve Kızlarındaki Sinan ve Yağız arasındaki farklar daha da belirginleşip daha fazla büyüyor. Bu farklar çoğaldıkça bizim Yağız Egemen hayranlığımızda engel tanımaz oluyor..

Seviyoruz sayın seyirciler.

haziran hazan

Ve her zamanki gibi güzel dileklerimizi gönderelim evrene..

Hepinizin karşısına anlayışlı,kibar ve kültürlü ,size rağmen sizi hayatının kraliçesi gibi gören, size hak ettiğiniz değeri ve desteği veren Yağız Egemen gibi karakterler çıkmasını dilerim..

Özlem Sarıçam

Haziran sıcağı gibi bir Yağız oğlan ile kalbindeki  Hazan’a dair bu güzel yazı için teşekkür ediyorum. Dizilere dair çok daha fazlasını bu kategoride bulabilirsiniz.

Scroll Up