"Enter"a basıp içeriğe geçin

İçimden Bir ses

paylaş

İçimden bir ses bu bölümün izlediğim en iyi bölümlerden biri olacağını söylüyordu ve haklı çıktı. Uzun zamandır izlediğim en dolu siyah beyaz aşk bölümü dün izlediğimizdi. Yazacak konuşacak o kadar çok şey var ki…

içimden bir ses

İlk olarak iç sesler haftalardır eksik olan ve beni tedirginliklere iten havada asılı kalma haline son verdi. Bunu sağlayan tüm senarist ekibimize kocaman bir teşekkür. Sonra konuşmalar Aslı- Cem,  Aslı-Yiğit,  Aslı-Namık, Ferhat-Yiğit, Ferhat-Aslı sahneleri gerçekten çok iyi sahnelerdi. Bölümün yıldızı hiç kuşkusuz Aslı’ydı zeki, kendine ve aşkına inanan ve Ferhat’a rağmen Ferhat için mücadele eden Aslı’ya bayıldım. Ebru konusunda yaşadığı hayal kırıklığı, üzüntüsü, Ferhat’ın söyledikleri ve söylemedikleri için yaşadığı acı ve bunu yaşayış biçimi çok dokundu bana. Bölümün diğer yıldızı ise Yiğit… Keşke öyle bir kardeşim olsa dedim öfkesine, kırgınlıklarına rağmen o kadar iyi tanıyor ki kardeşini neyi yapıp neyi yapmayacağını o kadar iyi biliyor ki Cem’in aksine görev adamlığı da, zekası da, çok başka. Annesinin söylediklerine karşısında yaşadığı çaresizlik, emanete sahip çıkarken ki kararlılığı ve sonrasıyla Deniz Celiloğlu muhteşem bir performans sergiledi. Ebru’nun ölümü öncesi sergilediği oyunculuk ise oldukça kötüydü. Belki de bu yüzden o sahneleri sevmedim ama ölmesi çok istediğim bir şey olduğundan o kısım da beni mutlu etti.

siyah beyaz aşk

Ferhat’ın Ebru’nun kimliğini öğrenip delirdiği ve sonrasında dayak yediği an da sonra yiğit ile konuşması da bu bölüm Ferhat’a dair sevdiğim şeylerdi. Kendini aşka layık bulmamak onun için olması gereken bir şey anlıyorum. Aslı’yı ve Yiğit’i koruyamamak bunun yarattığı acı ile onları kendinden uzaklaştırmaya çalışmak da tam Ferhat’lık hareketler biliyorum ama yinede Aslı araba da içini dökerken Aslı ile birlikte çok üzüldüm. Yeni gelen baba kız ve güven testi için konuşmak henüz erken yinede şunu söyleyebilirim Ebru’dan sonra Selin Şekerci ve Ayhan karakteri en azından daha iyi bir soluk getirecektir diziye.


Bölümde sevmediğim kısımlar da vardı tabi İdil zaman zaman içine Safiye kaçmış gibi tavırlar sergiledi o kısmı sevmedim. Cüneyt’in Vildan’a davranışını sevmedim ama Cüneyt’in dayak yemesi ve sonrasında Namık’ın mendilim bile senden daha değerli dediği yerlerde kahkahalar attım. Tek sevdiğim Cüneyt dayak yemiş Cüneyt oldu. Abidin ve Gülsüm kısımlarını da sevmedim sonuçta birbirlerini kuzen olarak gören iki insan bunlar ve lütfen Gülsüm artık evin dışında da erkek neslinin varlığını sürdüğünü öğrensin. Handan teyze iki bölümdür çok güzel yazılıyor ve İdil’e ayar verirken havuz konusunda, sonra yemek masasında Yeter den yana tavır alırken şahaneydi.

İçimden bir ses etiketi ile izlediğimiz 13 bölüm benim açımdan çok güzeldi. Peki ya siz nasıl buldunuz?

Siyah beyaz aşk kategorisindeki diğer yazılar için burayı tıklayabilirsiniz

 

Scroll Up