"Enter"a basıp içeriğe geçin

Sevdiğim İçin

paylaş

Sevdiğim için etiketi ile izlediğimiz siyah beyaz aşk bu hafta koyu gri bir tonda evlerimize konuk oldu. Bölümden çok Aslı’yı konuşmak istiyorum bu gün. Aşk en olmaz dediğimiz şeyleri yapmaktır. Kendimize rağmen ama sonra bir an gelir ve savaşmak anlamsız gelir. Üstelik siz harabeye dönüşmüşsünüzdür de etrafınıza bakındığınızda kimseyi bulamazsınız yanınızda ve boğazınızın orta yerine acı bir yumru çöreklenir susmak konuşmak haykırmak her şey anlamsızlaşır. İçinizde ki aşka yenik düşerek o aşka veda etmeniz gerekir. İşte Aslı haftalardır süren mücadelesinden vazgeçti. Bu bölüm dönüp dönüp tekrar izlemek isteyeceğimiz olabilecek en şık terk edişle uzaklaştı Ferhat’tan ama öncesinde çok güze bir sahne vardı. İçimi acıtan…

SİYAH BEYAZ AŞK ASLI FERHAT

Öyle bırakıp gidecek misin?
Böyle darmadağın bırakıp gideceksin yani
Ya da boş ver bırak dağınık kalsın

Ayhan ve Aslı sahnesi de bölümün diğer güzel sahnelerinden biriydi. Erkekler sevdikleri kadından kaçarlar temalı konuşma ve Aslı’nın ben daha cesurum demesi bölüm sonu için bize işaretler veriyordu. Ferhat’ın nedenleri var siyahın içinde kalan, kalın duvarları var sesinizin sürekli size geri çarpmasına neden olan. Anlamak yetmez bazen ve kendi sesinizi duymaktan yorulursunuz. Sonra  gidersiniz ya işte bu bölüm onu yaşadık. Gördüğüm en güzel terk etme sahnesiyle biten bu bölümü çok sevdim. Bölüm boyunca Ferhat’ın tepkileri de güzeldi ama notu okurken yaşadığı şok ve sonrasında Aslı diye haykırışları şahaneydi haftaya Ferhat’ı Aslı’nın peşinde izleyeceğiz umarım biraz uzun sürer de kıymetini anlar artık.

Gülsüm Abidin ve aile içi ilişkileri hiç yazmak gelmiyor içimden. Aslı nasıl yorulduysa bende o kısımların olmamışlığından yoruldum. Her hafta değişen dengeler ve karakterlerin ruh halleri beni yoruyor bir tek Ferhat Cüneyt’e yüzün çarşamba pazarı olmuş dediğinde Vildan’ın verdiği tepkiyi sevdim. Cüneyt ve Namık karakterlerinin hayatlarında ki paralellikler de gittikçe belirginleşiyor bu açıdan bakınca Abidin Necdet eşleşmesi gibi bir durumda söz konusu ve ileride bu benzerlik benzer bir sonu getirecek mi? Merak ediyorum. Sevdiğim için etiketi izlediğimiz bölüme dair benim yorumlarım bunlar peki ya siz bölüm hakkında ne düşünüyorsunuz?

Siyah beyaz aşk dizisine dair daha çok yazı için tıklamayı unutmayın

Scroll Up