"Enter"a basıp içeriğe geçin

sevdiklerim için

paylaş

Sevdiklerim için… İnsanı en çok yıpratan içinde büyük bir fedakarlık barındıran iki kelime ile izledik siyah beyaz aşkı. Geçen haftadan beri ağırlaşan grip yüzünden geçtiğimiz haftanın bölümünü cuma günü izleyebilmiş olan bünyem hala kendinde olmadığından mıdır? Bilmem bu bölümün ilk 15 dakikası ile son iki dakikası haricinde sevemediğim bir bölüm oldu.

İlk bölümlerden beri hak vermediğim bana iğrenç gelen Cüneyt-Gülsüm-Abidin üçgenine değinmek istiyorum öncelikle Gülsüm’e hak vermek? Onu kurban olarak görmek? Asla yapamayacağım şeylerden biri. Bu bölüm Vildan ile olan sahnelerinde hissetmediği suçluluk duygusu bile beni rahatsız ederken ona nasıl hak verebilirim ki? Aynı evin içinde yaşadığın teyzenin kızının kocası ile birlikte olmak onunla kaçma planları yapmak sonra da o kadının abisi ile evlenmek sizce de fazla değil mi ve şimdi bile suçlu hissetmeden tüm suçu Cüneyt’e yükleyerek temize çıkmak…

Cüneyt pislik kelimesinin can bulmuş hali. Evet ilk bölümlerde ki griliğinden eser kalmadı ama hatırlar mısınız? O griliği? Alkolik kendisini sevmeyen karısı, sürekli eziklenen enişte durumu güç ve para için yapılmış zoraki bir evliliğin içinde hapsolmuş ve gülsüm ile kaçmaya çalışan biriydi. Kötü kalpli basiretsiz korkak bir adamdı Cüneyt ama şimdiki gibi yavuz hırsız modunda dolanmıyordu.Gülsüm ve bebeği için içinde insani duygular besliyordu. Son bölümlerde izlediğimiz Cüneyt hakkında ki en büyük itirazım bu Ferhat takıntısı dayısına yaranma çabası ve yaptıkları mantıksızlıklar bir tarafa Cüneyt’in içinde insani bir şey yok ucuz karikatür bir kötü ve sırf o kötü diye ben Gülsüm’ü aklayamıyorum. Hiç olmazsa azıcık pişmanlık suçluluk hissetsin ama o da yok.

Gülsüm den bir kurban yaratmak yerine gerçek kurbanlara odaklanmalıyız.Vildan her ne yaşattıysa Cüneyt ve diğerlerine belli ki sevdiğinden yaşatmış ama sürekli yalpalasa da özünde hikayenin iyi kadınlarından biri. Hoş iyi olmasa bile hiç bir kadın aynı çatı altında yaşadığı kuzeninin kocası ile ilişki içerisinde olmasını ve ondan çocuk doğurmasını hak etmez. Ben olsam utançtan yüzüne bile bakamazdım ama maşallah Gülsüm çok rahat ve diğer kurban Vildan’ın kızı baba sevgisinden mahrum, annesinden uzak ve asla kabullenilmeyecek bir erkek kardeşe sahip üstelik erkek kardeşini dayısının bebeği olarak tanıyacak?

Gelelim Cem’in ölümü ile sonuçlanan aksiyon kısıma size de beceriksizce hazırlanmış ve mantıktan uzak gelmedi mi?

Bölümün başında Aslı’yı öldürmek isteyen Cüneyt neden kafasına sıkmadı da serbest bıraktı?

Neden Yiğit oğlu kaçırılmış bir savcı olarak, mobese ve diğer kanıtlarla izleri sürerek aramak yerine aynı gün para arayışına girdi.Bir savcı olarak fidye durumları ile nasıl baş edeceğini bilmiyor mu? Nasıl Cem son dakikaya kadar bulamıyor hiç bir iz?

Namık nereye gideceğini kimden öğrendi? Namık ile polisler irtibata geçti mi?

Neden deponun her tarafını ve çevresi polisler tarafından kuşatılmadı?

Cem neden kurşun geçirmez yelek giymedi?

Paraların seri numaraları alındı mı?

Neden diye sormak istediğim o kadar çok şey var ki daha önce de söylemiştim. Asfer dışında karakterler ve olay örgülerinde ciddi sıkıntılar var. Ayhan ve Azad kısımları da sağlam yazılıyor hakkını yememeyim. Cem bu dizide olmamış bir karakterdi. Bir türlü istenen abi kardeş hissiyatını bana geçirmedi ama her şeye rağmen son sahne ve Birce Akalay performansı şahaneydi hastalığımdan mıdır bilmem ama gözlerim doldu. Neyse ki işaretlerini verdiler Aslı’nın ailesinden birileri gelecek ve haftaya nasıl bir bölüm izleyeceğiz merak ediyorum. Umarım Ferhat Aslısını çok güzel sarmalar da biz hüzün dolu bir mutlulukla aşk bu deriz.

Sevdiklerim için etiketi ile izlediğimiz bölüme dair benim düşüncelerim bunlar siyah beyaz aşk hakkında daha fazla yazı için tıklamayı unutmayın

Scroll Up