"Enter"a basıp içeriğe geçin

Siyah Beyaz Aşk 2.Bölüm…

paylaş

Siyah beyaz aşk 2.bölüm sonrasında hissettiklerimiz…En çok bebeklerde görülür hani ; Dışarıdan baktığınızda bir şey belli olmaz,elinizi yüzüne koyarsınız buz gibi bir tendir. Dudaklarınızı alnına değdirirsiniz bir sıcaklık yoktur.Çocuğunuz hasta falan değildir işte endişelenecek bir şey yoktur .Ama biraz dikkatli bakabilen gözler çocuğun bakışlarının baygınlaştığını, hareketlerinin halsizleştiğini ,soluk gözlerini, kurumuş dudaklarını görebilir. Sapasağlam dediğiniz çocuk aslından için için yanıyordur . İşte buna”İç ateş”derler …Tıpkı Ferhat’ın muzdarip olduğu gibi bir rahatsızlık.Kimse onun bu soğumuş sertleşmiş kabuğun altında için için yanmakta olan bir ateş olduğunu göremiyor. Kim bilir belkide bu yüzden her defasında ne kadar iyi bir doktor olduğuna vurgu yapılan Aslı iyi bir seçimdir. Hem halihazırda ultrason bakışları ile görümcesinin hamileliğini tespit edip  “Kimsenin göremediğini görebileceğini “bize göstermişken ☺Eğer haftaya da bir bakışla babalık testi yaparsa bende Yeter gibi “göreceksiniz bu kız bize çok iyi gelecek” moduna gönül rahatlığı ile geçeceğim.

Ama bir yandan da görmezden gelinemeyecek şöyle bir durum var ki biz istediğimiz kadar Aslı ,Ferhat için iyi bir doktor olur mu bu? hastalıktan da anlar mı diye düşüne duralım bir konuda Abidin’ciğime katılacağım ki, Ferhat muayene olmak için kesinlikle Aslı’yı seçti. İnatçı hastamız bu muayeneye ne zaman gider ne zaman hasta olduğunu kabul eder ya da bunu önemser bilemeyiz. Umarım tedaviye karşı tutumu kayda değer derecede sürer .Ama  bir gün kalbini dinleteceği doktorunu kesinlikle belirledi

Bunu Ferhat ın amansızca açıklama yapma çabasından anlıyoruz . Çünkü insan bir hata yaptığını düşündüğünde zanneder ki herkes bu hatayı görüyor herkes ne halt yediğimi biliyor. Bu yüzden onlara yanlış anladıklarını anlatma çabası içine gireriz ve bu sayede   “dil” duymasını ve görmesini bilene paha biçilemez bir ipucu olur. Dil her zaman kalbin diline dolanmış şarkıyı çalar. Ferhat ta bu yüzden Aslı çaldı durdu…Ferhat gibi bir adam “Dayı”sına bu evlilik şu şu yüzden oluyor der geçerdi… Ama şarkı dile takılmaya görsün bazen ne korkunç beste ben bu şarkıyı söylüyor olamam dediğimiz şarkıları bile söyletiyor bize…

-Kızım sen kendini akıllı mı sanıyorsun?

-Abidin gözünü sütünden ayırma zehir gibi : )))

-Ha bu kızla evlenmişim ha şirket sahibi olmuşum bir fark yok Abidin anladın mı Abidin ? : ))))

-Biz seninle gerçek bir evlilik yaşamayacağız Aslı sadece adlarımız yan yana duracak

İşte burada  Yeter hanıma bağlanıyoruz.İnsanı en iyi düşmanı tanır. Yeter’de oğlunu öyle tanıyor .bu yüzden Ferhat’ı bir en kırgın en kızgın olduğu annesi anladı çünkü o dilin arkasına saklandıkları gözleri görebilecek kadar cevval bir kadın. Ferhat istese kızı başkası ile evlendirirdi ? İstese başkasına sıktırırdı? Ne olursa olsun plan tehlikeli ve belirsiz her an her şey çatlak verebilir .Peki öyleyse neden ?

Asla demek istemiyorum ki Ferhat Aslı’ya aşık oldu? Hayır kesinlikle aşık değil .Ferhat kendisine aşkı layık görebilecek bir adam değil. Ferhat çoktan cehennemi boyladığını düşündüğü için kendisini boş vermiş boşluklarda süzülen bir ruh. Şimdi elinde güzel bir çiçeğin tohumu var o asla kendi çorak topraklarında bu çiçeği yetiştirebileceğini düşünüp onu ekmez .Ama doğa sıra dışıdır ,rüzgarlar fırtınalar, yağmurlar o tohumu elinden kapar , kurak verimli ayırt etmeden her yere taşır.  Ot bitmez dediğin yerlerde dünyanın en güzel çiçekleri açar. İşte bu yüzden bu çiçeği öldürmeyelim besleyelim,koynumuza alalım, onu sarıp sarmalayalım belki de dünyanın en güzel çiçeğidir. Belki de sen gerçekten  ölüyorum dediğin anda “Canına Can Katılıyordur!”

Yazan :Kore

Scroll Up