"Enter"a basıp içeriğe geçin

Sonun Başlangıcı

paylaş

Sonun başlangıcı yazısı için Özlem’e teşekkür ederek sözü uzatmadan ona bırakıyorum.

Hazım Egemen, Yağız’ı yanına çağırdı, Camdan o sevgi ve gurur dolu bakışlarla süzdü her zamanki gibi Oğlunun gelişini..

Dizi bu hafta tamda burada bitti. Şimdi ben Özlem’ce kendi senaryomu yazacağım sıkıldım artık..

Sinan her zaman ki düşünme özründen dolayı kerime’ye gidip kendisinin oğlu olduğunu söyledi.. Bu çocuk doğumda çok sıkıntılar yaşadığı için beynine bir süre kan gitmediği için böyle doğmuştu yapacak bir şey yok.. Yani amaç abini korumaksa susar yada babana konuşmaya gidersin,ama amaç işte her zamanki gibi ben bi şirin görüneyim yaptığım hiçbir halta yaramasın ama romantik ergen takımı ayyyyy Sinannnn ne vefakar ve fedakar çocuk desin mantığı ile hareket ettiği için mantık aramayı bırakalı çok zaman oldu..

Bu arada Hazım bey Yağız’a durumu anlatmaya çalışıyordu. Sinan’ın evlatlık olduğunu ama zaten biraz geri beyin olduğu için bunu ona söylemeleri durumunda Sinan’ı asla toparlamaların mümkün olmadığını bu nedenle kendisinin evlatlık olduğunu söyleyerek bu vartayı atlatmaları gerektiğini söyledi..

Tabii babasının böyle bir şey yapmasını hazmedemeyen Yağız o sinirle evden fırladı.. Yağız’ın genelde Sinan’ın yaptığı gibi abim benimmm abimmmm gibi salya sümük ağlama lüksü yoktu. Çünkü sürekli her yaptığını yüzüne gözüne bulaştıran bir kardeşin, saçmalamakta arşa çıkmış bir kız kardeşin ve ne idüğü belli olmayan bir abinin arkasını toplamak zorunundaydı sürekli…

Birde bu Fazilet hanım tayfası düşmüştü hayatlarının ortasına.. Önce köşkü basıp sonra kız kardeşi ile evlenen Yasin bunlarla gelmişti. Henüz liseyi bile bitirmeden babası ile evlenen hamile Ece.. Ne zaman nereden çıkacağı belli olmayan ve sürekli büyük seslerle konuşan Fazilet.. Hatta halasını öldüren Kerime bile onlar nedeni ile girmişti köşke. Birde Hazan var tabii. Sürekli Sinan’a bir dargın bir barışık yapışık yaşayan ama en ufak sıkıntısında kendisini bir saniye rahat bırakmayan Hazan..

Yeter ulannn diye düşünür yeter.. Ben ki gencim zekiyim, yakışıklıyım tamam aile aile bir yere kadar yani nedir ki bu..Benim bu gereksizler sürüsünden acil bir şekilde kurtulmam lazım…

Yani bu insanlar ömür törpüsü. Vicdan ve vefada bir yere kadar. O anda kararını verir. Evine eşya almak için bile uğramaz. Hava alanına gider ilk uçak nereye diye bakar. Prag görür (İstanbullu gelin deki görüntülerden içimde kaldı.) Hemen atlar uçağa.. Telefonunu kapatır, kapatmadan önce herkese bir toplu mesaj atarak topunun gereksizliklerinden çok bunaldığını yeni bir hayata başlamak istediğini ve mümkünse onları artık hayatında istemediğini belirtir.. Daha önce aldığı ama kullanmasına gerek kalmadığı için sakladığı yedek hattını telefonuna takar ve Prag a doğru yol alır..

fazilet hanım ve kızları

Onun arkasından yaptığı şeyin ne amaca hizmet ettiğini anlayamamış Sinan kalakalır. Kerime’ye durumu anlatsa da kadının kendisine yapışmasından kurtulma şansı yoktur.

Hazan bir adam daha ne kadar aptal olabilir Allah’ım şimdi ben bunu terk etsem fakir olduğu için terk etmiş olacağım diyerek Sinan’ı pışpışlamaya devam eder. Yağız ile ilgili milyon tane pişmanlığı vardır ama artık ona ulaşmasının yada derdini anlatmasının yolu yoktur.

Hazım bey ise ben bu kadar saçmalığa bir Ece’yi koruyacağım diye girdim ama bu insanlar Gremlinler gibi bütün hayatımızı istila ettiler der ve Ece’den boşanır. Karnında başkasının çocuğunu taşıdığı içinde Fazilet çokda fazla direnemez.. Kozmetik işi de Yağız olmadan anlamsız olacağı için şirket batar. Hazan yine spor salonlarında iş aramaya çıkar ama artık bambaşka bir hayata ve lükse alıştığı için kazandığı paralarla annesine ve Ece’ye bakması mümkün olmaz.

Yasemin zaten kaybedenler klübüne geçtiği için Sevda Gökhan la evlenir. Yasemin çocuğu ile beş parasız kalır.(bunuda anlamadım.Sonuçta bu kadın her ay şirket hesabından 100.000 Tl çekiyormuş nasıl parasız kalıyor)

Yağız ise Prag’dan sonra Fransa sonrada ABD ye geçmiş. Orada ki eski arkadaşları ile yarım kalan kozmetik işini tekrar orada devam ettirmiş ve ciddi bir marka başarısı elde etmiştir. Bir arkadaş ortamında tanıştığı avukat Güneş ile mükemmel bir birliktelik yaşamış ve Güneş’in hamilelik haberi üzerine apar topar evlenmişlerdir. Şimdi senelerdir sahip olmadığı huzur ve mutluluğa sahiptir. Zaman zaman Türkiye’deki ailesi ona ulaşmaya ve irtibat kurmaya çalışsalarda bunu asla kabul etmemiştir. Çünkü o insanların bulundukları her yeri mutsuzluğa gömdüklerini bilmektedir.Ve keşke demiştir keşke ben evlatlık olsaydım da bu insanlarla kan bağım dahi olmasaydı.. Zaman zaman kısa

aralıklarla Hazan aklına gelsede her seferinde Güneş’in kıymetini daha iyi anlayıp daha çok sarılmaktadır karısına. Çünkü Güneş sadece almayan vermeyide bilen ilişkinin kaçıp kovalamak değil paylaşmak olduğunu bile bir yetişkindir..

Onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine..

Özlem Sarıçam

Sonun başlangıcı yazısı için Özlem’e tekrar teşekkür ederim. Fazilet hanım ve kızlarına dair daha fazla yazı için bu kategoriyi tıklayabilirsiniz

Scroll Up