"Enter"a basıp içeriğe geçin

Two Cops

paylaş

Two Cops geçen yılın sonunda başlayan ve benim bu yıl izlediğim ve yıla umutla başlamamı sağlayan harika bir kdrama. Başrollerini Jo Jung Suk, Hyeri ve Kim Sun Ho’nun paylaştığı bu dizinin türü için fantastik aksiyon diyebilirim.

Two Cops 30 ar dakikalık 32 bölümden oluşuyor. Kahramanımız uzakdoğudaki tüm savunma sporlarını yapabilen harika bir polis memuru Cha Dong Tak (Jo Jung Suk) ne yazık ki kendisini suçlamasına neden olacak bir olay ile ortağını kaybeder ve onun katilini bulmak için çabalamaya başlar ve şüpheli olarak daha önce ortağının yakaladığı ve hapisten yeni çıkmış bir dolandırıcı olan Kong Soo Chang (Kim Sun Ho) arar ve hikayemiz başlar.

Bu noktada her zamanki uyarımı yapayım sonrası az miktarda olsa da spolier içerir eğer spolierden hoşlanmıyorsanız izledikten sonra okumanızı öneririm

 

Dong Tak, Soo Chang’ı yakalar onu kendine kelepçeler de üstelik ama han köprüsünün üzerindeyken ikilimiz bir çetenin içinde kalır ve çareyi suya atlamak ta bulurlar ve hastanede uyandığı zaman Soo Chang kendini polis Dong Tak’ın bedeninde bulur buradan sonrası oldukça eğlenceli kendi adına temize çıkarmak ve bedenini almaya karar verir vermesine de işler umduğu gibi gitmez. Seyir keyfiniz için daha fazla anlatmayacağım ancak oldukça eğlenceli bir bromance yaşayacaksınız. Hikayemizin aksiyon ayağı da oldukça sağlam yazılmış, komedi dozu bazı bölümlerde oldukça yüksek hikayenin romantik kısımlarına gelince orada birazcık kore klişesi diyebileceğimiz babasının katilinin izini süren haberci kız olayı var ki uzun zamandır bu tip karakterlerle sık sık karşılaştığımdan hikayesi beni çekmedi ama rahatsız da etmedi.Özellikle son bölümlere doğru sevdim bile diyebilirim ve ilk kez izlediğim Hyeri’nin  oyunculuğu ve karakteri de güzel klişe olmasına rağmen sırıtmadı çünkü hikayenin öznesi değil yan karakterlerden biriydi.  Soo Chang karakteri oldukça güzel bir biçimde diziyi sırtladı. Zeki, üçkağıtçı, özünde iyi sevgi dolu ve oldukça hazır cevap ve bir o kadarda sevimli  olan bu adamla hepiniz tanışmalısınız. Ostlarını da çok beğendim ama en çok bu ostu sevdim.

Two Cops hakkında daha pek çok şey yazabilirim ama istiyorum ki sizde izleyin ve burada yazışalım. Diğer Kore dizi yorumlarım için burayı tıklayabilirsiniz ve unutmadan türlerine göre en iyi k drama listelerine de göz atmayı unutmayın.

Scroll Up