"Enter"a basıp içeriğe geçin

While You Were Sleeping

paylaş

While You Were Sleeping geçtiğimiz hafta final bölümüyle biten diziler kervanına katıldı. 32 bölüm görünse de daha önce bahsettiğim gibi 30-35 dakikalık bölümler olduğundan aslında 16 bölüm diyebiliriz.Aynı yazıda dizinin konusuna da değindiğimden yineleme yapmadan direk konuya geçiyorum.

Klasik uyarımı yineliyorum aşağısı her ne kadar dikkat edecek olsam da spolier içerdiğinden spolierden hoşlanmıyorsanız okumamanızı öneririm.

İlk bölümden beni içine çeken bu yıl Duel dizisinden sonraki 2. dizi oldu. Her ikisinin de rüya görebilmesi geleceğe yapılan müdahale ile Nam Hong Joo (Suzy) ve Woo Tak (Jung Hae In) kaderlerinden kurtularak başlangıç yapmamız ilk bölümden zaman atlamasının işaret edilmesi (hikayemiz 14 şubat 2016 da başladı) oldukça güzeldi.10.Bölüm itibariyle gizem unsurlarının çözülmesi beni üzdü ama genel olarak 2017 yılı dizilerinde geçmiş yıllardaki dizilerin merak ve dahiyane senaryolarının bulamadık bu yıl k-drama severler için 2014 yılının bir kopyası olarak geçiyor.Her şeye rağmen yinede beklentilerimi karşıladı.

Savcı Jae Chan (LJS) ile Polis Woo Tak  tarafından her defasında kurtarılan ve bu iki mükemmel erkeği de kendisine aşık eden ve Jae Chan’a aşık olan Nam Hong Joo karakteri Suzy’e ne kadar ön yargılı olsam da oldukça iyi yazılmış ve oynanmıştı.Bana göre bu dizinin sürprizi Woo Tak oldu öyle  zaman zaman itiraf ediyorum ki  LJS efsanesine olan aşkıma rağmen Jae Chan’ı değil onu daha çok izlemek istedim. Jae Chan’ın erkek kardeşi Seung Won  (Shin Jae Ha) da sevdiğim, son derece iyi oynanmış ve yazılmış bir karakterdi.

Her bölümde değişen konularıyla temposu hiç düşmeyen bir polisiye izledik.Geçmiş ile geleceğin sürekli bağlanması her üç karakterinde onu kurtaran kişiyi rüyasında görmesi ile sürekli irtibat halinde kalıp sonunda arkadaş olmaları oldukça güzeldi.Savcılık ofisindeki her karakter ayrıntılı yazılmıştı ve o kısımları da çok sevdim.Özellikle de baş savcıya yaranmak için yemek duası ettikleri sahneler komikti. Sevdiğim şeylerden biri de Nam Hong Joo’nun annesinin iki damat adayına sürekli puan vererek seçim yapmaya çalışmasıydı.Avukatın başına gelenler ve final oldukça iyiydi hiçbir şey havada kalmadı.Sanırım tek üzüldüğüm kısım Woo Tak’ın renk körü olduğunu açıkladıktan sonra sunbaesinin ağlaması oldu.Neyse ki polislikten atılan Woo Tak avukat olmak için üniversiteye gitti.

Scroll Up